Menu

Tilbage til forsiden

Om Lørdagshøjskolen

Tilmelding mv.





Du kan downloade hele programmet som en PDF-fil ved at klikke her. For at åbne det skal du bruge
AcrobatReader, som er et gratis program, der kan downloades ved at klikke på dette logo:

 

 

 


Kl. \ dato Lørdag
11.09.2004
Lørdag
23.10.2004
Lørdag
20.11.2004
Lørdag
05.02.2005
Lørdag
05.03.2005
Tema-lørdag
30.04.2005
09.00-09.30 Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe
09.30-10.15 Mikas Bog
(Jan Frost)
Nyere dansk kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Nyere international kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswall)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswald)
Bøn
(Henrik Lauersen)
10.20-11.05 Mikas Bog
(Jan Frost)
Nyere dansk kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Nyere international kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswall)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswald)
Bøn
(Henrik Lauersen)
11.15-12.00 Mikas Bog
(Jan Frost)
Nyere dansk kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Nyere international kirkehistorie
(Kurt Larsen)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswall)
Spændingsfeltet
jødedom /
kristendom
(Samuel Roswald)
Bøn
(Henrik Lauersen)
12.00-13.00 Frokost Frokost Frokost Frokost* Frokost Frokost
13.00-13.45 Patriarkerne
1. Mosebog
(Bent Ryborg)
Gudstjenesten
2. Mosebog
(Bent Ryborg)
Afskedstalerne
5. Mosebog
(Bent Ryborg)
1. Timotheus Brev
(Peter Legarth)
Radiomission
(Kjeld Wive og Ole Sørensen)
Bøn
(Henrik Lauersen)
13.50-14.35 Patriarkerne
1. Mosebog
(Bent Ryborg)
Gudstjenesten
2. Mosebog
(Bent Ryborg)
Afskedstalerne
5. Mosebog
(Bent Ryborg)
Titus Brev
(Peter Legarth)
Radiomission
(Kjeld Wive og Ole Sørensen)
Bøn
(Henrik Lauersen)
14.35-14.50 Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe Kaffe
14.50-15.35 Patriarkerne
1. Mosebog
(Bent Ryborg)
Gudstjenesten
2. Mosebog
(Bent Ryborg)s
Afskedstalerne
5. Mosebog
(Bent Ryborg)
2. Timotheus Brev
(Peter Legarth)
Radiomission
(Kjeld Wive og Ole Sørensen)
Bøn
(Henrik Lauersen)
*generalforsamlng 05.02.05